EM408 PIC18F4550 GPS Tekne bilgisayarı

| Haziran 5, 2023 Tarihinde güncellendi
EM408 PIC18F4550 GPS Tekne bilgisayarı

Genelde Araç bilgisayarı olarak bilinir ama siliconship tekne içinde bir proje hazırlamış 🙂 GPS sistemin an parçaları EM 408 gps modül ve 18f4550 mikrodenetlerici ayrıca devrenin usb bağlantısıda var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Proje temel olarak bir PIC18F4550 mikrodenetleyici, bir ekran ve EM408 GPS modülünden oluşuyor. Hızınızı knot cinsinden, yönünüzü, yakıt tüketim oranınızı ve tüketilen toplam yakıt miktarını gösterir. Ayrıca enlem ve boylamınızı ve kuzeye işaret eden bir pusula iğnesini gösterir.

Muhtemelen en kullanışlı özellik, GPS Botu Bilgisayarının en sevdiğiniz balık avlama veya dalış noktalarından sekize kadarını ezberleyebilmesi ve daha sonra sizi aynı noktaya yönlendirmesi – okyanusta olsa bile.

GPS Tekne Bilgisayarı kullanımı oldukça kolaydır. YUKARI veya AŞAĞI düğmelerine basarak seçtiğiniz faydalı bilgileri gösteren bir dizi ekranınız vardır. Bu düğmeler, sona ulaştığınızda mevcut ekran kümelerini saracaktır. GPS Botu Bilgisayarını kapattığınızda, son ekranı hatırlayacak ve güç yeniden verildiğinde otomatik olarak bu ekrana dönecektir.

boat-gps

Tüm ekranlarda yapılandırılabilen veya değiştirilebilen bir şey vardır. Örneğin, saat ekranı gösterilirken saat dilimini ayarlayabilirsiniz.

Bir ayarı değiştirmek için SET düğmesine basın ve ardından değeri ayarlamak için YUKARI / AŞAĞI düğmelerini kullanın. SET düğmesine ikinci kez basmak değeri kaydeder ve sizi başka bir seçeneğe götürür veya ana ekrana geri döner.

Bazı seçenekler soru şeklindedir. YUKARI / AŞAĞI düğmelerine basarak YES veya NO seçimini yapın ve seçimi onaylamak için SET düğmesine basın.

em-408-GPS-Computer-gps-navigasyon-pic18f4550-gps

2X16 LCD göstege üzerinde lokasyon saat pusula tarih vb. bir çok bilgiyi görüntülüyor. GPS devresinine ait yazılımın kaynak kodları yok hex kodları verilmiş fakat pic18f4550 ile devre tasarımı, detaylar programlama ile ilgilenen kişilere feyz verebilir bu sebeple paylaşmak istedim

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_112144/article.html

em408-pic18f4550-gps-tekne-bilgisayari

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/11/23 Etiketler: , , , , ,2 Yorum “EM408 PIC18F4550 GPS Tekne bilgisayarı

  1. MertMert

    Çok güzel bir çalışma fakat İstanbulda EM 408 GPS anteni bulamadım, Sıf III protokolünü destekleyen başka GPS modülleri bulmak kolay. Bulabildiğimiz bu antenleri kullanmamızda bir sorun olup olmayacağı hakkında bilgisi olan varsa yardım rica edicem.

    CEVAPLA
  2. MuhammedMuhammed

    EM 408 gps modül nereden bulabiliriz, ve fiyatı tahminen ne kadardır? Yardımcı olursanız sevinirim.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir