Elektronik kaynak makinaları yüksek güçlü smps

| Mayıs 26, 2023 Tarihinde güncellendi
Elektronik kaynak makinaları yüksek güçlü smps

Bir çok kişinin yapamıyacağı uygulaması çok zor projeler ama meraklısı çok çeşitli güçlerde farklı elektronik kaynak makinalarının şema ve pcb dökümanları bulunuyor 3x380Volt 200Amper 7kW,220Volt 85Amper,7kw 200Amper oldukca yüksek güçlü smps devreleri IGBT ve MOSFET kullanılmış sg3525 gibi populer smps kontrol entegrelerinin yanı sıra bir çok tüm devre kullanılmış.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Devreler karmaşık olduğu için şemalar kat halinde en azından çok sayıda mosfet igbt sürülmesi, akım algılama,koruma,filtreleme vb. konularında feyz verebilir örnek olabilir.

elektro-kaynak-makinasi

elektronik-kayanak-devresi

elektronik-kaynak-makinalari-yuksek-guclu-smps-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

ek olarak daha önce bu konu hakkında yapılan bir paylaşım “Elektronik Kaynak Makinası TIG Welding

Yayım tarihi: 2009/06/06 Etiketler: , , , , ,10 Yorum “Elektronik kaynak makinaları yüksek güçlü smps

 1. MustafaMustafa

  Hocam gene yine yeniden çok sağol ogüzel paylaşımların için.Emeklerinin hakkı ödenemez

  CEVAPLA
 2. seniboyyseniboyy

  yapmak isteyenlerinde maddi durumunun sağlam olması lazım eski iş yerinden biliyorum 3-5-10 kW kaynak makineleri yapmıştık. en ufak bir hata IGBT patlamasıyla sonuçlanıyor.

  CEVAPLA
 3. tigertiger

  Paylaşımlarınız için çok teşekkürler fakat anlamadığım bir nokta var IGBT patlaması demişsiniz elektronikte yeni sayılırım IGBT derken neyi kastettiniz öğrenebilirmiyim ??

  CEVAPLA
 4. erhanerhan

  Çalışmalarınız çok güzel tebrikler kadirli trac şubesinin başlatıp da bitiremediği punta makinasını amatörler için incelerseniz çok faydalı olacağına inanıyorum.

  Telsizlerin bataryaları ve daha birçok ev hobi çalışmalarında çok faydalı bir araç olacaktır. Belki konuyu yazdığım yer yanlış ama benzer konu olarak düşündüğümden takdir sizin şimdiden teşekkürler

  CEVAPLA
 5. SerhatSerhat

  konuyu yakından inceliyorum vakit buldukça en önemlisi herzaman ki gibi trafo sarımı en ufak hatada IGBT ler patlıyor yapacaklara kolay gelsin ben deneyeceğim

  CEVAPLA
 6. emreemre

  çarpılmaya gelmez annında öldürür dikkatli olun 🙂

  CEVAPLA
 7. Ramazan AlptekinRamazan Alptekin

  Insulated Gate Bipolar Transistor (İzole edilmiş kapılı, iki kutuplu transistör – IGBT) temel olarak 3 bacaklı bir yarı iletken dir 4 katmandan (P-N-P-N) oluşur ve metal oksit yarı iletken (MOS) ile kontrol edilir. Yalıtılmış transistör de denir. Daha çok güç devreleri içinde kullanılır.
  Yani Kısaca Hem Mosfet Hem Normal Gibi Çalışır Yüksek Voltajlı Yüksek Akım Ve Yüksek Fiyat

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir