ATMEGA32 PCB drill machine

| Haziran 12, 2023 Tarihinde güncellendi
ATMEGA32 PCB drill machine

Bir ana denetleyici kartı ve üç kademeli motor sürücü kartı tarafından sürülen bir PCB delme makinesinin yapısını açıklamaktadır. Bu dört tek taraflı PC kartının her biri birer Atmega16/32 mikrodenetleyici içerir. Panolar arasındaki iletişim, ana denetleyici tarafından başlatılan tüm iletişim ile RS485 protokolü kullanılarak gerçekleştirilir. Atmega16/32 yazılımı tamamen Bascom-AVR’de yazılmıştır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

pcb-drill-machine-block-schematics

Ana kartta, bir PS2 klavyesini bağlamak için bir PS2 konektörü. Ayrıca 8 x 24 LCD. RS485 veriyolu için bir RJ45 konektörü. Seri iletişim için bir Max232. Bir Atmega32 hepsini kontrol ediyor.

Step motor sürücü kartında bir Atmega16. RS485 iletişimi için bir RJ45 konektörü. Step motor için sürücülerin sıcaklığını makul bir seviyede tutmak için bir fan. Step motor sürücü kartı otonom bir cihazdır. Master-denetleyici-kartından bir komut alır ve step motor hareketi, hata tespiti ve hata düzeltme ile ilgilenir. RS485 veri yolu üzerindeki iletişim inisiyatifi, ana denetleyici kartındadır. Step motor komutlarını gönderir ve komutlar tamamlanana kadar bekler.

Baskı devre kartlarının tasarımı için Eagle’ı seçtik. Eagle’ın CAM işlemcisi ile bir Excellon sondaj dosyası oluşturulur. Bu Excellon dosyası, Matkap makinesine sunulur ve Matkap makinesi, delme işlemini dosyanın yukarıdan aşağıya doğru yapacaktır. Herhangi bir takım değiştirme ekipmanı yapmadık ama Excellon dosyasını yukarıdan aşağıya birkaç kez çalıştırarak farklı matkaplar kullanabiliriz. RS485 iletişim veri yolunu izlemek için küçük bir elektronik parça ekledik.

PCB-drill-machine
PCB drill machine

PCB-drill-machine-avr-pcb

This document describes the construction of a PCB drill machine driven by a master-controller board and three stepper motor driver boards. These four single sided PC boards each contain an Atmega16/32 microcontroller. Communication between the boards is performed using the RS485 protocol with all communication initiated by the master-controller. The Atmega16/32 software is completely written in Bascom-AVR.

On the master-board a PS2-connector to connect a PS2-keyboard. Furthermore a 8 x 24 LCD. A RJ45-connector for the RS485-bus. A Max232 for serial communication. An Atmega32 is controlling all.

On the stepper motor driver board an Atmega16. A RJ45-connector for RS485-communication. A fan to keep the temperature of the drivers for the stepper motor at a reasonable level. A stepper motor driver-board is an autonomic device. It gets a command from the master-controller-board and it takes care of the stepper motor motion, error-detection and error-correction. The initiative of communication on the RS485 bus is at the master-controller-board. It submits the stepper motor commands and will wait until the commands are done.

atmega32-pcb-drill-machine-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/03/12 Etiketler: , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir