Açık Kaynak Arm Fpga Xscale Geliştirme Kartı (Balloon)

| Mayıs 21, 2023 Tarihinde güncellendi
Açık Kaynak Arm Fpga Xscale Geliştirme Kartı (Balloon)

Proje, gömülü cihazlarda, geliştirme projelerinde veya eğitim ortamlarında bir bilgi işlem modülü olarak kullanılması amaçlanan bir Açık donanım geliştirme kartıdır. Çok yönlü bir ‘bilgisayar bileşeni’ olarak görülmelidir. Çoğu projenin kendi donanımına veya IO’suna ihtiyacı vardır. Balon, o kısma konsantre olabileceğiniz ve onu temel Balona ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Balonda CPU, RAM, NOR ve NAND Flash, seri, USB istemci, ana bilgisayar, OTG, I2C, Compact Flash, IO başlığı, arabelleğe alınmış genişletme veri yolu, basit 8 bit veri yolu ve bir CPLD veya FPGA bulunur. Fiziksel olarak küçük, hafif (< 30g), düşük güç (< 1W), yüksek performanslı bilgi işlem gerektiren pille çalışan cihazlar, giyilebilir bilgi işlem, düşük güçlü enstrüman izleme, robotik kontrol ve üniversite veya kurumsal araştırma için özellikle uygundur. Kart, maliyetleri ve güç tüketimini düşük tutmak için gereksiz parçaların atılabileceği ve her şeyin çalışmaya devam edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Olasılıklar yapı seçenekleri altında açıklanmıştır. Belirli bir spesifikasyona göre küçük pano grupları (30 veya daha fazla) oluşturulabilir.

Bu site ortak bir çabadır. Benzer lisanslar altında yayınlanan bir Balon eklenti kartları koleksiyonunun yanı sıra yazılım ve yapılandırma konusunda işbirliği görmek istiyoruz. Deneyimlerinizi eklemeyi kolaylaştırmak için bir Wiki var. En yeni ve güncel bilgilerin çoğu wiki’dedir – bilgi için oraya bakın. Ve tabii ki bir posta listesi.

Tasarım, tüm şematik, mantık ve tasarım detaylarının halka açık olması ve herkesin pano oluşturabilmesi için lisanslıdır. Bununla birlikte, projenin başarılı olması için, yönetim kurulu maliyetlerini düşük tutmak için inşa sürecinde ölçek ekonomileri esastır. Bu nedenle, insanların diğer proje üyeleriyle birlikte yapı hacimlerini yoğunlaştırmaları ve çok az farklı balon benzeri şeyler yapmamaları şiddetle tavsiye edilir. Bu nedenle, protel tasarım dosyaları herkese açık değildir – panoların farklı bir sürümünü oluşturmak için kendi düzeninizi yapmanız gerekecektir.

Tasarım statik değildir ve bileşen mevcudiyetine ve insanların istediği özelliklere ayak uydurmak için geliştirilmeye devam edecektir. Birçok kurum ve firma tarafından kullanılmakta olan Balon’un güncel versiyonu 3’tür. 3.0, daha yüksek entegrasyon seviyelerine sahip olan yeni nesil ARM CPU/SOC’nin (PXA270) güncellenmiş bir versiyonudur, bu nedenle inşa edilmesi daha ucuzdur ve daha iyi işlevselliğe sahiptir. Balon 3.0, Balon 2.05 serisi ile olabildiğince uyumludur, bu nedenle genişletme kartları çalışmaya devam edecektir. Güncel durum için haberlere göz atın.

open-hardware-development-boards

Çekirdek özellikleri

Intel XScale PXA270 işlemci (maks: 520Mhz)
128Mb Mobil SDRAM (maks: 512MB)
NOR flash ROM (maks: 32MB)
16 bit değişkenler dahil NAND flaş
JTAG programlanabilir ROM ve PLD
Gerçek zamanlı saat
FPGA veya CPLD seçimi
Mobil Ölçeklenebilir Bağlantı
Tek 5V Besleme
Küçük ve Hafif (113 x 56 mm Tipik ağırlık: 20-30 gr)

G/Ç ve Arayüzler

10 GPIO
4 ADC girişi (10bit)
Hata ayıklama için LED’ler ve girişler
Otobüsü sıfırla
Stereo ses codec’i
Dokunmatik ekran arayüzü
STN ve TFT ekranlar için LCD arayüzü
Seri Arayüzler
USB host, slave ve OTG portları
MMC arayüzü
Yerleştirme konektörü
‘Samosa’ otobüsü
CompactFlash soket(ler)i (çalışırken takılabilir değil)
Kamera arayüzü

Anakart 2 temel konfigürasyonda mantıklıdır – tek taraflı bileşen modunda daha incedir, ancak arabelleğe alınmış A/D veri yollarını kaybedersiniz ancak GPIO konektörlerini, LCD konektörünü ve Ses aşamalarını korursunuz. Çift taraflı modda, daha kalındır ancak diğer kartlara ve/veya CF soketine takılmasına izin vermek için arabelleğe alınmış veri yollarına sahiptir.

Balloon is an Open hardware development board intended for use as a computing module in embedded devices, development projects or educational settings.

Balloon should be viewed as a versatile ‘computer component’. Most projects need their own bit of hardware or IO. Balloon means you can concentrate on that part and add it on to the base Balloon. Balloon has the CPU, RAM, NOR and NAND Flash, serial, USB client/host/OTG, I2C, Compact Flash, IO header, buffered expansion bus, simple 8-bit bus, and a CPLD or FPGA. It is particularly suitable for battery-powered devices, wearable computing, low-power instrument monitoring, robotic control and university or corporate research needing physically small, lightweight (<30g), low-power(<1W), high-performance computing. Balloon 3.0 Specification Core Features Intel XScale PXA270 processor (max: 520Mhz) 128Mb Mobile SDRAM (max: 512MB) NOR flash ROM (max: 32MB) NAND-flash, including 16bit variants JTAG programmable ROM and PLD Real time clock Choice of FPGA or CPLD Mobile Scalable Link Single 5V Supply Small and Lightweight (113 x 56mm Typical weight: 20-30g) I/O and Interfaces 10 GPIO 4 ADC inputs (10bit) LEDs & inputs for debugging Reset bus Stereo audio codec Touch screen interface LCD interface for STN & TFT displays Serial Interfaces USB host, slave and OTG ports MMC interface Docking connector 'Samosa' bus CompactFlash socket(s) (not hot-plug) Camera interface

Kaynak: balloonboard.org (kapalı)

Arm Fpga Xscale development;

acik-kaynak-arm-fpga-xscale-gelistirme-karti-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/10/03 Etiketler: , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir