2X60 Watt Dijital Anfi

| Mayıs 13, 2023 Tarihinde güncellendi
2X60 Watt Dijital Anfi

AT90S8535, TDA7318 ve LM3886 ile gerçekleştirilmiş Dijital anfi Sistemin LCD Göstergesi var sinyal giriş seçimi yapılabiliyor ne yazıkki açıklamalar çözemediğim bir dilde 🙂 ama ATMEL microcontroller ile uğraşan kişiler için iyi bir kaynak AT90S8535 için kaynak .bas kodu tüm şematik dökümanlar var proje 4 bülümden oluşuyor cpu bord anfi preanfi ve besleme Anfi Olarak Artık klasikleşen LM3886 Entegresi Kullanılmış kaliteli kurulumu kolay 🙂 bir entegre fiyatıda uygun

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

digital amplifier

digital-amplifier-cpu-microcontroller-amp digital-amplifier-gamp_amp-microcontroller-amp digital-amplifier-gamp-preamp-microcontroller-amp digital-amplifier-power-supply-microcontroller-amp

Dijital Amplifikatör

Amplifikatör tamamen dijital olarak kontrol edilir. Ses sistemindeki metal rezistörler, WIMA film kondansatörleri gibi kullanılan parçalar yüksek kalitededir… Güç aşaması LM3886 sistemleridir. Bunlar en iyi entegre amplifikatörlerden bazılarıdır. Yapı, sistemin tipik özelliğidir. Amplifikatör kanal başına yaklaşık 50W’a ulaşmalıdır.

Amplifikatör, bir güç kaynağı yerleşik toroidal transformatörden (150 W) ve toplam kapasitesi 40000 uF olan kapasitörlerden beslenir. Yanında dijital preamp ve tunerin gücünden daha küçük bir güç kaynağı var. Preamplifikatör devresi TDA7318’e dayanmaktadır. Bu sistem aynı zamanda çok iyi bir ses kalitesine sahiptir (düşük bozulma, gürültü, yüksek dinamik). Bir dahili kontrole sahiptir ve giriş seçici I2C veri yolu üzerindendir! Kontrol güçlendirme ve ses içerir.

Ayarlayıcı PHILIPS OM5610 modülünde yerleşiktir. Tamamen dijital olarak ayarlanmış bir tunerdir. Herhangi bir ayar gerektirmez ve yaklaşık bir kibrit kutusu boyutundadır! Tek dezavantajı nispeten yüksek fiyatı , ancak onun sayesinde tuner tasarımı çok basit hale geldi.

Tüm bu yönetim ATMEL mikrodenetleyicisidir. AT90S8535 işlemci, AVR ailesine aittir. 8kB Flash bellek, 512 bayt EEPROM, 512 bayt SRAM, donanımsal PWM Gerçek Zaman Saati ve çok daha fazlasına sahiptir… Ve en önemlisi ISP konnektörü aracılığıyla sistemde programlanabilir. Kontrol, klavye ve geri dönüşüm yoluyla yapılır.

Tüm önemli bilgiler LCD alfanümerik ekranda görüntülenir. Yazılım BASCOM – AVR’de yazılmıştır. Bu, daha az deneyimli geliştiricilerin bile hızlı bir şekilde çok etkileyici bir program yazmasına izin veren mükemmel bir derleyicidir!

Bu dil AVR’nin birçok özelliğinin kullanımı için bir takım komutlara sahiptir. İşleyiciye hazır: I2C, RC-5, 1WIRE, LCD, RTC, SPI, WDT, PWM ve daha fazlası… Ne yazık ki, bu derleyicinin kullanımı, üretilen kodun hacminde önemli bir artışla ilişkilendirildi. Bu nedenle programa tuner gibi sadece temel fonksiyonlar eklenmemiştir RDS -u . Ama SAA 6588 (I2C tarafından kontrol edilen) gibi sisteme eklemenin önünde bir engel yok.

Amplifikatörde 3 giriş + tuner vardır CD için giriş başlangıçta biraz bastırılır. Diğer bölgelerde susturucu yoktur. Ayarlayıcıdan gelen sinyal, dahili TDA7318 amplifikatöründe 12,5 dB yükseltilir. Her girişin ayrı bir ayarlanabilir kazancı, bas ve tizleri vardır.

Alıcı 9 kanallı bir hafıza hücresidir. Adım sentezi ayar istasyonu 12kHz olup, ayar aralığı 87.5 – 108MHz arasındadır.

2x60-watt-dijital-anfi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/01/22 Etiketler: , , , , , ,3 Yorum “2X60 Watt Dijital Anfi

  1. RasterRaster

    😀 proje sahibi polonyalı :Bartek gros .Ben biraz anlıyom polakça 😛

    CEVAPLA
  2. sezer1247sezer1247

    malesef bas kodları çalışmıyor bascom avr ile derlemeye kalkınca bir kaç hata veriyor.devrenin ton katını kullanmayı düşünüyordum ama olmadı

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir