Elektronik / Mikrodenetleyici Projeleri/

PIC18F2420 FT232 SAA1027 Ultrasonik Sonar Radar Robotu

Sponsorlu Bağlantılar

PIC18F2420 mikrodenetleyici üzerine kurulu radar robot projesinde algılama için msu05 ultrasonik sensör modülü kullanılmış bu modül yerine alternatif ultra sonik modüller ya da op amplı yükselteç devreleri eklenerek diğer 40khz ultrasonik sensör kullanılabilir. Step motor sürücü katında SAA1027 motor sürücü entegresi kullanılıyor bilgisayar bağlantısı USB arabirimde ise FT232 kullanılmış

Sonar Radar Robot projesine ait bilgisayar programı (java xp32bit-64bit ve linux) , pic18f2420 C yazılımı kaynak kodları ile birlikte verilmiş şema ve pcb dosyalarıda bulunuyor.

Scanning Sonar robot Scan sonar is a robotic tool for visualization of the environment of a mobile robot. A sonar sensor motor, allows to have an ultrasound image on the screen of a computer. This scanning is carried out over 180 °. A good knowledge of electronic circuit design is an asset for the realization of sonar. C programming concepts and Java can adapt to the needs of this implementation designer.

ultrasonic-sonar-radar-processor-saa1027-ft232-electronic-circuit-pic18f2420

Kaynak: d.nardi.free.fr/sonar/general/toc.html alternatif link: PIC18F2420 FT232 SAA1027 Ultrasonik Sonar Radar Robotu

Dosya indirme LINK listesi (HTML formatında) link-19589.zip şifre-pass: 320volt.com

  • KillLucifeR

    Merhabalar. Sizlere sorum olacaktı. Bende 2 tane HDD motoru var birisi 3 diğeri 4 uçlu. Bu motorları sürecek (tek yön olsun fark etmez) en basit devre nedir? Programsız olanı var mıdır? Yardımlarınız için teşekkürler.

  • ali karakus

    bu projeyi yapacağımda anlamadığım bazı kısımlar var o konularda yardım ederseniz sevinirim “JA”, “JUS” , “J2” , “JM” VE “JPIC” bağlantıları nedir nasıl yapılacaktır yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  • semih

    Bu devreyi bitirme tezi olarak yapmak istiyorum. ancak dosya içi anlatım çok kapalı ve sanırım her şey dosyada bulunmuyor. yardımcı olursanız sevinirim.