PIC16F876 Programlama ve Test Kartı

| Mayıs 22, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC16F876 Programlama ve Test Kartı

PIC 16F876 için deney kartı. Bu baskılı devre sayesinde hem 16F87X ailesindeki mikrodenetleyicilerinizi hem de 28 pinli 18FXXX’i programlayabileceksiniz. Ek olarak, bu montaj, oluşturulan anakarttan bileşeni (PIC) çıkarmak zorunda kalmadan çalışmasını test etmenizi sağlar. O zaman yalnızca mevcut konektörlerden ek kartlar yapmanız gerekecektir. Konektörlerin her birinde, mikrodenetleyicinin farklı Giriş/Çıkışlarını bulacağız. Bu devreyi bir PIC 16F876 ile deney yapmak için oluşturduğumu aklınızda bulundurmalısınız. Bu, bu breadboard ile başka bir PIC kullanmak istiyorsanız, gerçek kullanımdan önce pinout’unu kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Seri port, PIC 16F876 mikrodenetleyicisinin (veya pin düzeyinde uyumlu) programlanmasına izin verir. Yeşil LED’in hemen arkasında görülebilen yeşil jumper, programlama modunu (PR) veya test modunu (ES) seçmenize olanak tanır.

Programlama modunda, ücretsiz ICPROG yazılımını kullanabiliriz. Bu devrenin avantajı, mikrodenetleyicinin farklı Giriş/Çıkış portlarının doğrudan HE10 konektörlerinde bulunması ve ayrıca konektörlerin her birinde 5V ve GND voltajlarının bulunmasıdır. Bu nedenle, PIC’yi bu panodan kaldırmak zorunda kalmadan, MPLAB (veya diğer) ile oluşturulan programı denemek istediğimiz tüm yardımcı panoları oluşturabiliriz. Jumper’ı test pozisyonunda geçirmek yeterlidir.

pic16f876prog test

Kaynak: namselectro.free.fr/experim16F876.htm

pic16f876-programlama-ve-test-karti

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/10/27 Etiketler: , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir