LPC2138 ENC28j60 Active Telefon Telesekreteri Web Sunucu

| Haziran 1, 2023 Tarihinde güncellendi
LPC2138 ENC28j60 Active Telefon Telesekreteri Web Sunucu

Aktif Köşk Telefon Telesekreter TAM-TAM, yaygın bir ev veya küçük ofis cihazının 21. yüzyıl versiyonudur: Telesekreter. 20. yüzyıldaki selefine özgü sorunların çoğunu çözer: kafa karıştırıcı kullanıcı arabirimi, düşük ses kalitesi, sınırlı depolama kapasitesi ve dünya çapında bağlantı eksikliği. Tüm bu sınırlamalar, olağanüstü bir ses kalitesine ve harici flash bellek kartı kullanımı sayesinde neredeyse sınırsız bir depolama kapasitesine sahip olan TAM-TAM tarafından ele alınmaktadır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Kullanıcı arayüzü çok basittir ve bir Kişisel Bilgisayarda düzenlenebilen ve isteğe göre değiştirilebilen bir düz metin dosyasından oluşur. Bu basit yapılandırma işlemi, her kullanıcıyı istenmeyen mesajlardan koruyan 4 adede kadar sanal telesekreter oluşturur. Dünya çapında bağlantı, bildirim (SMS veya E-posta mesajı) ve mesaj alımı için kullanılan bir arka uç İnternet bağlantısıyla sağlanır. İkincisi, bir web tarayıcısı ile ücretsiz olarak yapılır.

arm7-sms-lpc213x-spi-enc28j60-Block

Ethernet fişleri her evde bulunmadığından, TAM-TAM ev kablosuz ağına bir Kablosuz köprü aracılığıyla bağlanır. Teknik açıdan bakıldığında, TAM-TAM aynı zamanda küçük RISC işlemcilerinin daha önce sabit işlevli IC’lere atanan DSP benzeri işlevleri artık C’de uygulayabileceğini gösteren bir platformdur. Aynı RISC işlemcisi aynı anda IP yığını ve katı hal Dosya Sistemi gibi daha yüksek seviyeli görevleri de çalıştırır.

DSP benzeri işlevler şunları içerir: FSK demodülasyonu, ses çalma ve kaydetme, ton oluşturma ve algılama ve DTMF algılama. TAM-TAM, diğer ürünlere kolayca taşınabilen temiz ve yeniden kullanılabilir modüller sağlar. TAM-TAM, iyi bir performans düzeyi göstermek için simüle edilmiş kanıtlanmış algoritmalar uygular. Örneğin, FSK demodülatörü, sıfır geçiş uygulamasıyla elde edilebilecek olandan çok daha yüksek bir performans düzeyi gösteren “gerçek” bir demodülatördür.

TAM-TAM’ın donanım tarafı 4 ana blok içerir:

ARM tabanlı işlem birimi
SD/MMC kart arayüzü
Ethernet bloğu
DAA olarak da bilinen telefon hattı arabirimi

MMC/SD flash kart arabirimi
PC uyumlu Dosya Sistemi
Dalga dosyası oynatma ve kaydetme
Ton algılama ve oluşturma
DTMF tespiti
Arayan Kimliği demodülasyonu
TCP/IP yığını
Web sunucusu

Basit bir güç kaynağı (doğrusal regülatör) ve entegre bir ses amplifikatörü de sistemin bir parçasıdır. Ses dosyaları bir bilgisayarda oluşturulduğundan, bir mikrofon alt sistemi uygulamaya gerek yoktur. Dosyalar bir bilgisayarda oluşturulabilir ve karıştırılabilir, daha sonra telesekreterin ön paneline kolayca yerleştirilecek olan flash karta kopyalanabilir.

İşlem birimi, bir Philips LPC2138 mikrodenetleyiciye dayalıdır. LPC2138’in ana motoru bir ARM7 RISC motorudur. ARM7, böyle bir projede gerekli harici bileşenlerin sayısını önemli ölçüde azaltan çevre birimleri ile “çevrelenmiştir”:

Entegre Dijitalden Analoğa (DAC) ve Analogdan Dijitale (ADC) bloklar, DSP ve ses Kayıt/Oynatma işlevinin merkezinde yer alır. Kullanımları, farklı görevler arasında çoğullanır. Bazı durumlarda birlikte kullanılabilirler (kayıt modunda sesli geri bildirim sağlarken olduğu gibi).

GPIO’lar, LED’leri (yeterli tamponlamadan sonra), telefon hattı arayüzünü (açık ve akım algılama) ve iki çip seçimini kontrol etmek ve anahtarlardan, akım dedektörlerinden ve flash kart soketinden girişleri toplamak için kullanılır.

Seri Çevre Birimi Arayüzü (SPI), SD/MMC kartı ile Ethernet arayüzü arasında paylaşılır. Bu, 3 kontrol hattının (artı cihaz başına bir çip seçimi) normalde eksiksiz bir Adres, Veri ve Kontrol veri yolu gerektirecek işlevleri gerçekleştirmesine izin verir.

Zamanlayıcılar, ADC ve DAC için zaman tabanı, Günün Saati takibi ve IP yığını ve diğer arka plan görevleri için genel zamanlama sağlar. Yazılım açısından bakıldığında, TAM-TAM bir işletim sistemi kullanmaz. Bunun yerine, harici olaylara (örneğin telefonun çalması) bağlı olarak farklı “görevleri” etkinleştiren sonsuz bir döngüye dayanır. Öte yandan, TAM-TAM kesintileri yoğun bir şekilde kullanır. Ana kesinti 8000 (veya 9600) Hz’de gerçekleşir ve genellikle bir ADC okumasını, bir DAC numune çıkışını veya bazı durumlarda her ikisini birden tetikler.

aktif-kosk-telefon-telesekreter-tam-tam-yaygin

The highly underspent system is fashioned around an LPC2138 microcontroller, which features an ARM7 Architecture processor. Built with a bitty handful of components, TAM-TAM’s designing is cost-effective. The considered involvement of an extrinsic minute retention cardboard and well-chosen algorithms for nearly infinite hardware content of crystal-clear messages further to the success of the programme.

This quick overview allows us to build a laundry list of software features that are required to implement TAM-TAM:

MMC/SD flash card interfacing
PC-compatible File System
Wave file play and record
Tone detection and generation
DTMF detection
Caller ID demodulation
TCP/IP stack
Web server

lpc2138-arm-enc28j60-microcontroller-sms

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/23 Etiketler: , , , , , ,2 Yorum “LPC2138 ENC28j60 Active Telefon Telesekreteri Web Sunucu

  1. curse_kurtcurse_kurt

    Şimdi benim anladığım şu evlerde veya iş yerlerinde telesekreter işine yarıyor gerek telefondan gerek internetten sadece bu devre ile iletişim kuruyor gerekli sesleri kaydediyor. mesaj olarak hafızada saklıyor. ve dünyanın neresinde olursanız olun gerekli telefon kayıtlarını dinleye biliyorsunuz en güzel özelliği ise bunun içine server kuruyorsun ama bunu cok farlı şekilde otomasyon alarm kameraları yönetme yani anlayacağınız internet üzerinde bilgisayar olmadan elektronik cihazları kontrol edebilirsiniz

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir