Kekemelik Tedavi Cihazı

| Ekim 23, 2023 Tarihinde güncellendi
Kekemelik Tedavi Cihazı

Kekeme tedavisi için geliştirilen cihazın devresi tesadüf sonucu geliştirilmiş, kekemelik sorunu yaşayan ve bunu ortadan kaldırmayı başaran bir kişinin önerisiyle ortaya çıktığını belirtiliyor. Amplifikatör devresinde bir kapasitörün yanlış değeri nedeniyle sorunlu çalışıyor, tık tık benzeri bir ses çıkartıyor bu ses keme olan kişiye çok iyi gelmiş. Tabiki hemen sonuç veren bir cihaz değil aylar süren çalışmalar yapılmış.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Aşağıda ki açıklama özet çeviridir.

En az yarım saat boyunca devam edebilir ve bir iyileşme fark ettiğiniz anda bip-bip sesinin hızını artırabilir kekelemede okunabildiğini görene kadar devam edebilirsiniz.

İlk önce R3 düzelticiyi en yavaş frekansa, yani 2 Hz’ye çevirmeniz, ardından kulaklık kulağınızdayken, sesi net bir şekilde duyana kadar R7 ses düzelticiyi çevirmeniz gerekiyor.

Bu noktada bir kitap alıp yüksek sesle okumaya başlayabilirsiniz. Pratikte sanki yıllarca yazı yazmak için sağ elimizi kullanmışız da bir anda bir nedenden dolayı sol elimiz ile yazmak zorunda kalmışız gibi bir his olacak..

İlk birkaç gün zorluklar ortaya çıkıyor, sonra yavaş yavaş ve biraz eğitimle sol elle yazabiliyor olacağız. Birkaç günlük eğitime ihtiyaç olduğunu bir kez daha tekrarlıyoruz. Bu nedenle, bir veya iki gün sonra herhangi bir gelişme göremeden cihazı terk edenler, arızanın sebebini cihaza değil, tutarlılık eksikliğine
bağlamalıdır.

Aslında ancak anlattığımız egzersize devam ederseniz beklenen sonuçlara ulaşacaksınız. Kulaklık kulağa takıldığı anda sizi anında iyileştireceğini düşünmemelisiniz çünkü semptomun hemen ortadan kalkması zordur.

Uzun yıllardır kekemelikten mustarip olanlar, sonunda normal bir şekilde konuşabilmeleri için kusurun azaldığını ve aşamalı olarak ortadan kaybolduğunu fark etmeden önce birkaç haftalık bir eğitime ihtiyaç duyacaktır.

Stuttering Treatment Device Board Layout

Kaynak: forosdeelectronica.com/threads/circuito-antitartamudez.51478

Kekemelik tedavisi için tasarlanan cihazın kaynak dosyası ve PCB dosyası:

Kekemelik Tedavi Cihazı

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2023/10/23 Etiketler:1 Yorum “Kekemelik Tedavi Cihazı

  1. yusufyusuf

    Merhabalar, acaba kullanım senaryosu tam olarak nedir? teşekkürler

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir