IR2155 ve MC34063 ile Elektronik Kas Uyarım Cihazı

| Mayıs 19, 2023 Tarihinde güncellendi
IR2155 ve MC34063 ile Elektronik Kas Uyarım Cihazı

Elektronik kas çalıştırma, kas uyarım cihazları bir zamanlar baya popüler oldu en büyük sebep fiyatlarının uygun olması Daha önce pic 16f84 ile yapılmış farklı bir kas uyarım devresi paylaşmıştım bu devre mantık olarak aynı az çok farklılıklar var kontrol entegreleri mc34063 ve ir2155 elektronik kas çalıştırma devresine ait şema, pcb, panel çizimleri ve devrede kullanılan bobinin sarım bilgileri var..

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

yükseltici konvertör ve anahtarlamalı osilatör katından oluşuyor Mode, Rate, Level ve Pulse Width kontrolleri var

Testler, TENS’in kronik ve akut ağrıları neredeyse hiçbir yan etkisi olmadan yönetmenin etkili ve güvenli bir yolu olduğunu göstermiştir. TENS ile hafifletilebilecek kronik ağrı koşulları arasında artrit, lumbago, boyun ve sırt ağrısı, postpatik nevralji ve siyatik bulunur. TENS ünitesi ile kırıklar, kas ağrıları, ameliyat sonrası ağrı ve tenisçi dirseği gibi akut ağrı koşulları da yönetilebilir.

Bir TENS ünitesi, cildinize bağlı elektrotları kullanarak ağrılı bölgenin elektriksel olarak uyarılmasını sağlar. Pedlerin takılı olduğu bölgede karıncalanma hissine neden olabilir. TENS’in ağrıyı nasıl azalttığı bilinmemektedir. Bazıları sinirlerin beyne sinyal göndermekten durduğunu ve böylece ağrıların giderildiğini öne sürüyor. Alternatif olarak, stimülasyon vücudun endorfin denilen doğal ağrı giderici maddeler üretmesine neden olabilir.

Sebep ne olursa olsun, bir TENS ünitesi asgari yan etkileri olan birçok insan için ağrı hafifletebilir. Ağrının altında yatan neden için bir tedavi sağlamaz, ancak ağrı kesici ilaçların miktarının önemli ölçüde azaltılabilmesi için büyük yararı vardır.

TENS Kas Uyarım Cihazının özellikleri

Taşınabilir
Ayarlanabilir voltaj seviyesi
Ayarlanabilir nabız
Ayarlanabilir darbe genişliği
Aralıklı veya sürekli çıktı

Dikkat: Kalp pili kullanıyorsanız, TENS ünitesinin kullanılmaması gerektiğini unutmayın. Ağrının nedeni tespit edilmemişse veya hamileyseniz, TENS ünitesi de kullanılmamalıdır. TENS ünitesini kullanırken elektrotları boynun önündeki herhangi bir yere takmayın ve TENS ünitesinin çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

ir2155-kas-devresi-mc34063-medikal-elektronik-tens

tip-elektronigi-electronic-tens-electronic-pain-relief

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_105712/article.html

ir2155-ve-mc34063-ile-elektronik-kas-uyarim-cihazi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/01 Etiketler: , , , , , , ,4 Yorum “IR2155 ve MC34063 ile Elektronik Kas Uyarım Cihazı

 1. arifarif

  kardeş verdiğin linkte devre şemasını göremedim para istiyor heralde sen ulaştıysan şemayı burada yayınlarmısın
  teşekkür ederim

  CEVAPLA
 2. adminadmin Yazar

  devre şemasının bulunduğu sayfada devrenin kutusunun resimi var ona tıkladığınızde yeni bir pencere açılıyor slayt şeklinde next butonu ile tüm şematik çizimlere ulaşıyordunuz

  pcb ve panel çizimleri için verilen adreste ise direkt dosyaları indirebilirsiniz

  CEVAPLA
 3. osmankulosmankul

  şemadaki 7555 entegresi ICM 7555 mi yoksa LA 7555 mi yoksa başka bir 7555 daha mı var ? Yoksa yukardaki entegrelerden herhangi birini kullanabilirmiyiz.

  CEVAPLA
 4. emreemre

  mc34063 enerji girişinin ordaki entegre ısınma yapıyor.Normalde de ısınıyor mu ?

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir