Elektronik / Güç Elektroniği/

12V DCDC Simetrik 350 Volt Güç Kaynağı SG3525 ETD49

Sponsorlu Bağlantılar

Devre 12v giriş voltajını simetrik +350v -350v olarak çeviriyor pwm kontrolü için sg3525 entegresi kullanılmış. Yazar Lambalı anfi çalıştırmak için tasarlanmış çıkış gücü kanal başı 400ma 350volt için oladıkca güçlü ek olarak +15v ve 78xx serisi regülatöre göre değişen çıkışıları var.

Devre DCDC çevirici smps (switched mode power supply) olarak çalışıyor aklıma ilk gelen oto anfisi ama lambalı anfiler arabada nasıl kullanılır araba giderken sarsıntı vs. ne olur bilemiyorum. Devreye ait devre şeması, pcb çizimi ETD49 trafo sarım bilgileri var.

sg3525-etd49-smps-12v-dcdc-valve-tube-350v-350volt

Kaynak: high-amp.de alternatif link: 12V DCDC Simetrik 350 Volt Güç Kaynağı SG3525 ETD49

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-16128.zip şifre-pass: 320volt.com

 • Gökhan

  ben 300 watlık power supply ile araba anfisi beslemek istiyorum yalnız nasıl yapılcağını pek bilemiyorum hangi kablo 12 v veriyor yardımcı olurmusunuz teşekkürler..

 • sarı kablolar +12v siyah kablolar – şase

 • Gökhan

  şimdi denedim ama anfi çalışmadı bide anfide ram diye bişey o nedir biliyomusunz

 • Gökhan

  acaba anfinin çalışması için tüm sarı kabloları ve tüm siyah kabloları birleştirmekmi gerekiyor

 • ram ya da rem, remote bu uç araba çalıştığında anfinin açılması için

  anfiyi araba dışında çalıştırmak için ram girişinede +12v vereceksiniz

 • Gökhan

  Teşekkür ederim arkadaşım sağ ol yardımın için

 • Gökhan

  hocam ben bir şey daha soracağım ama bu konuyla alakalı değil arabadaki teype ekolayzer bağlanırmı yani şöyle yapmak istiyorum teyp e eko bağlayıp ekoyada bir mid takımı bağlamak istiyorum anfide bağlı arabada anfinin sadece basa çalışmasını istiyorum ekolayzerinde midlere çalışmasını istiyorum ekolayzer 100 wat teyp 200 w

 • erhan

  merhabalar ben S 350 12 power suppley ile oto müzik sistemini evde çalıştırmayı başardım, çokta memnunum ancak power suppley aşırı derecede fan sesi veriyor, ses sistemi çalışsın veya çalışmasın prize takar takmaz buz gibide olsa fan çalışmaya başlıyor, üzerinde anladığım kadarıyla ingilizce fanın sıcaklığa göre açılıp kapandığını yazan bir ibare var merak ettiğim fan neden sürekli çalışıyor fan sesi rahatsız edici derecede yüksek cevaplarınız için şimdiden teşekkürler…

 • Bülent Nur

  Erhan kardeşim yanılmıyorsam fanın ısıdan bağımsız yüksek devirde dönüyor. Kendin bir fan hız ayar (bu sitede mevcut) devresi yapıp eklersen fan daha düşük devirde çalışır ve rahatsız edici sesi duymazsın :) (max. ısıda fan gürültüsünü duyacaksın)

 • metin

  12v dc-dc simetrik 350v güç kaynağı almam gerekiyor nerden alabilirim ?