Elektronik / Mikrodenetleyici Projeleri/

EXPKITS EX1-C (EX8L) İçin Grafik Lcd Kartı

Hızlı proje geliştirebilmek için EXPKITS EX1-C tarzı hazır kitler artık olmazsa olmazlarımdan :D Aynı anda mikrodenetleyici programlayıp sonuçlarını görmek gerçekten çok güzel. Üstelik breadboarda devreyi kur, mikrodenetleyiciyi programla sök-tak tam bir vakit kaybı.

Özellikle çok pinli denetleyici ve grafik lcd gibi bol uçlu komponentlerle uğraşıyorsanız çoğu zaman tek breadboard bile yetmez ve ortalık tam bir savaş alanına döner. :D (Belkide ben beceremiyorumdur boarda devre kurmayı) :D Neyseki benim hazır bir kitim var ancak çok istememe rağmen grafik lcd, touch panel, vs özellikli bir kit alamadım zamanında (Tamamen duygusal :D) Biraz vakit ayırıp bu kartı tasarlamam gerekti ama sonuç; mükemmel :D

Bu kartla POWERTIP PG12864 – D model grafik lcd’leri sorunsuz kullanabiliyorum üstelik menü butonları sayesinde hem estetik hemde kullanışlı oldu. Henüz dokunmatik panel özelliğini test edemedim ama ölçümlerimde herhangi bir problem olmadı eğer uygun bir panel bulabilirsem bu özelliği test etme imkanım olacak. Ancak yakın zamanda böyle bir imkana sahip olacağımıda sanmıyorum. (Tamamen duygusal :D)

Son olarak bu kartın yerli tasarım bir kart olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim, satın alma aşamasında hep yabancı meşhur kartlara bakıyordum ama bu kit umduğumdan çok daha iyi hemde ekonomik üstelik bir problem olduğunda karşınızda türkçe konuşan birilerini bulmak güzel. :D Maalesef kitin extra kartları (ethernet, rfid, bluetooth ,…vs) yok bence en büyük eksik bu, sanırım bu uğraş kullanıcılara bırakılmış.

PG12864-D.c dosyası bu model lcd ve kit ile kullanım için düzenlenmiştir. Orjinali CCS C drivers klasöründe HDM64GS12x.c dosyasıdır.

deney-seti-grafik-lcd-glcd grafik-lcd-glcd-kart-devre-baski-devre

grafik-lcd-glcd-kart-devre-board grfik-lcd-glcd-kart-devre-pcb

yazi-grafik-lcd-glcd-kart-devre

Grafik glcd kart projesine ait proteus isis, ares ve kod dosyaları: EXPKITS EX1-C (EX8L) İçin Grafik Lcd Kartı

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-10965.zip şifre-pass: 320volt.com

  1. sinan 2010/08/18
  2. Konyalı 2010/08/18
  3. sinan 2010/08/18
  4. Konyalı 2010/08/18
  5. sinan 2010/08/18

Yorum

Soru: