Elektronik / Motor Sürücü Devreleri Cnc Kontrol/

CNC 3 Axis PC Paralel Port Step Motor Kontrol Kartı

Sponsorlu Bağlantılar

Devre L297 üzerine kurulu entegrenin çıkışında 7409 kullanılmış IRLZ14 (12 adet) mosfetler sürülüyor. Bilgisayar bağlantısı paralel port üzerinden sağlanıyor

Kontrol için Cnfraise, Kellycam, Cncpro, Winpcnc, Desknc programlarından bahsedilmiş paralel port desteği olan bildiğiniz CNC programlarınıda kullanabilirsiniz pdf formatında pcb, şema dosyaları var ayrıca kaynak protel 98 dosyalarıda bulunuyor (.sch, .pcb)

3 axis PC parallel port stepper motor control board

In the final document is a list of board components CNC3AX. Start with soldering the smallest components, resistors, diodes, then capacitors and connectors. Place the IC on media (or tulip lyre) in order to replace them in case of malfunction. Weld then 12 transistors. Depending on the engines used will require changing the reference of these transistors (MOSFET). If you use more than two engines amps per phase, it will put the transistors on a radiator has high dissipation. Do not forget to insert between the radiator and the transistors to an insulation kit avoid short circuits. Use a heater on the voltage regulator 7805. Without the card cooler function correctly. The power of the card must be done with a regulated power supply between 9 and 12 volts max, 500 mA. The power of the engines can be 12 volts to 40 volts. Watch out for chemical capacitors, check that the operating voltage is greater than the supply voltage motors.

Dosya ve detaylar: CNC3AX pc kontrol alternatif  link: CNC 3 Axis PC Paralel Port Step Motor Kontrol Kartı

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-8217.zip şifre-pass: 320volt.com

 • fatih

  selam.
  CNC 3 Axis PC Paralel Port Step Motor Kontrol Kartı’nı yaptım. cnc ve step motorlar hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim. Ama kendimi bu konuda geliştirmeye çalışıyorum. Bu paylaşmış olduğunuz projenin kendi sitesi dahil hiçbir yerde mach3 veya başka bir program için gerekli ayarları bulamadım. Bana mach3 program ayarları ve motor bağlantıları konusunda yardımcı olabilirmisiniz. Bu devrenin haricinde çalıştıgına emin olduğunuz ayarlarını temin edebileceğim başka bir cnc çalışmasıda olabilir.

  şimdiden teşekkürler.

 • roccocan

  fatih arkadaşım bu devreyi yaptığını ama mach 3 ayarlarını bulamadığını söylemişsin…. bende böyle bir proje üzerinde çalışıyorum, acaba son durum nedir ayarları bula bildinmi veya bana tavsiye edeceğin denenmiş, çalışan bir devre varmı elinde … teşekkür ederim

 • roccocan

  @fatih

  fatih ayarları bulabildinmi

 • fatih

  problemi çözdüm. ayarları http://rapidshare.com/files/408993659/cnc3ax_mac_3_ayarlarae_.rar adresine ekledim.

  rapidshare.com sitesinden dosyaların silinmesine karşı ayar dosyaları için alternatif;

  1-mach3-ayar-potr-pins 2_mach3-ayar-motor-outputs

  3-mach3-ayar-input-signals-1 4-mach3-ayar-input-signals-2

  5-mach3-ayar-spindle-setup

 • roccocan

  yardımların için çok teşekkür ederim…

 • ersun

  arkadaşlar bu devreyi yapıp denedinizmi nasıl maliyeti daha doğrusu verimli çalıyormu

 • roccocan

  ersun, ben şunu yapmayı düşünüyorum ama hex dosyasını bulamadım.. bu güzele benziyor…
  http://www.hobbycnc.hu/CNC/VezerloProfi/ProfiEng.htm#WinSetup

  senin elinde tavsiye edebileceğin devre varmı…

 • Hakan

  merhaba arkadaşlar

  benim bir sorunum var öncelikle elektironik bilgim pek fazla değil. ben hobi uğraşım olan bir düzenek yaptım toplam 14 parçam var ac 220 bu parçaların çalışma sıralamasını ve çalışma sürelerini ayarlayabileceğim bir pc kart arıyorum daha doğrusu böyle bir kart varmı. örneğin bir pc ye takılan güvenlik camerası kartı gibi düşünün bilgisayara takıp programından parçaları komuta edebilirmiyim ? böyle bir sistem varmı ?