Elektronik / Pratik Bilgiler Elektronik Elektrik Mekanik/

Vesikalık PCB

Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik, malzemeler komponenler tam anlamıyla olmasada amaç dışı kullanıldığında da ilginç ve güzel işler çıkabiliyor :) yazar resmini monokrom olarak değiştirip kırpmış sonrasında PCB baskısını yapıp köşesinden kanca takmış ek olarak süsleme için smd tip malzemeler kullanmış :) sanırım küpe olarak kullanacak ama anahtarlık daha uygun olurdu..

1-pcb-diy-or-do-it-yourself-pcb-photo

2-pcb-diy-or-do-it-yourself-pcb-photo

Kaynak: habrahabr.ru/post/111197

 • oğuz

  Eline sağlık abi çok güzel duruyor. :)

 • Elektronik044

  İlginç bir tasarım elinize sağlık. Fakat bir resmin,fotoqrafın monokrom şeklini nasıl alabiliriz yardımcı olursanız sevinirim.=)

  • bu işi online yapan siteler var google anahtar çümlelerimiz: image monochrome convert ya da convert image black white olmadı bunların sonuna popüler resim işleme programlarını yazarsanız resimli anlatımlarda çıkar

   mesela ücretsiz resim editör programı gimp ile kolayca yapılıyor http://www.gimp.org/tutorials/Color2BW/ ama pcb için biraz daha keskin siyah olmalı bunuda ince ayar ile yapabilirsiniz, bazı bölümleri piksel olarak işlemek gerekebilir

   olmadı fotorafcıya rica edersiniz ya da ücreti ile yaptırırsınız :)

 • Elektronik044

  Yazmış olduğunuz Anahtar cümleler işimi gördü yardımınz için teşekkür ederim. Zaten söylediğiniz gibi online yapılıyormuş.