Elektronik / Analog Dijital Devreler/

UA741 Opamp ile 1Km Fm Verici

Sponsorlu Bağlantılar

Fm verici devresi 741 Opamp entegresi üzerine kurulu basit, kararlı bir FM verici devresi 9 volt pil ile çalışıyor adaptörde kullanılabilir ama 9v pil daha temiz bir kaynak.. yazar 30cm boyunda Teleskopik anten kullanmış yerine elektronik malzeme satıcılarında bulunan radyo antenleri kullanılabilir L1 bobini bir kalem üzerine 1 mm telden 4 tur sarılacak sarımlarda 2..3mm aralık bırakılacak tüm aralıklar aynı olmalı….

Our project is the construction of an FM transmitter circuit for the range of commercial radio frequencies between 88 MHz and 108 MHz The transmitter is easy to build, has reduced dimensions and all components that are easily can be found in stores of venda of electrical components in storage or in your school. This provides a high power transmitter mainly in open areas and with its huge sensitivity is able to capture the minimum sound, and could even be used to carry out espionage.

fm-transmitter-circuit-fm-transmitter-schematic-fm-verici-devresi

9 Volts (opcional 12 V)
88 a 108 MHz
500-1 km (antena)
50 mA a 100 mA (Tipicamente)
200 mW (Tipicamente)

Kaynak: radiofonia.com.sapo.pt/Transmissor_FM.html alternatif link: UA741 Opamp ile 1Km Fm Verici

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-1566.zip şifre-pass: 320volt.com

 • isa_olcer

  ben bu devreye benzer bi devreyi hazır olarak almıştım. fakat sadece çıkış tronsistörleri 2 taneydi. elemanlar felan hepsi aynı. ama 100mt fazla mesafede yayın yapamadı.:) ama belkide anten kotü olabilir yapacaklara tavsiyem devrenin şasesini toprak hattına veya toprakla temas ettirirlerse verim çok artar.

 • ihsan

  valla ben bu yazilardan bisey anlamadim uzaktan kumandali robot araba vs yapmak istiyorum ama :( bisi anlamadim

 • kürşat

  bunun frekansını nasıl ayarlıyacağız

 • abdulbari

  merhaba bu üründe frekans sabit kalıyormu