Elektronik / Genel/

Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor Yarışmasına 103 Başvuru

Sponsorlu Bağlantılar

“Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor” Yarışmasına 103 Başvuru

http://www.cpu-turkey.com projesine bugün itibarı ile 69 tanesi üniversite öğrenci çalışması olmak üzere, 103 kabul edilen başvuru olmuştur.

Üniversitelerin çoğuna vaat edilen Xilinx/Empa destek paketleri gönderilmiş veya adlarına bloke edilmiştir.

xilinx.jpg

Yarışmanın 1. ve 2. işlemci tasarlama kategorilerine başvuru süresi dolmuştur. Başvuru süresi 15 Mart tarihinde bitecek “Akademik Yenilikçi Gömülü Sistem Tasarımı” kategorisine gelen her çalışmanın Kasım ayında İstanbul Teknik Üniversitesi ile ortak yapmayı planladığımız Gömülü Sistemler ve Uygulamaları Sempozyumu’na bildiri olarak sunulabilmesini arzulamaktayız.

gomulu_sistemler.jpg

Yarışma süresi boyunca katılımcı öğrenci gruplarına http://www.cpu-turkey.com/members/profile.aspx?id=4 adresinde gömülü sistem elektronik tasarım süreçleri ve işlemci tasarımına ait temel bilgiler verilmektedir. Bu vesile ile Dünya’daki tüm litaratür taranmış ve yüzlerce sayfa çeviri yapılmıştır.

cpu.jpg

Projemize destek veren tüm katılımcılara, üniversite öğrenci gruplarına ve danışman hocalara teşekkürü borç biliriz.

Saygılar.

 • Yakup Gövler

  Çok güzel ve ülkemiz için çok gerekli bir yarışma. Keşke yıllar önce böyle bir proje başlatılsaydı. Umarım başvurulardaki projeler uygulanabilir nitelikte olur da ülkemiz basit de olsa bir işlemciye kavuşur.
  Üniversiteydeyken 8 bitlik bir işlemci tasarlamış, proteusda simülasyonunu yapmıştık. Gerçekten çok zevk verici bir projeydi.

 • admin

  Haklısın Yakup Abi geç olsunda güç olmasın

 • radovan

  önemli olan öğrencilerimize sunulacak olan imkanlar,bu imkanlar ile en iyi işlemciyi üreteceklerine inanıyorum.teknoloji bir arsadır,üzerine bina dikmek imkanlar doğrultusunda oluşturulacak insanlık şaheserleridir.