Elektronik / Ses Elektroniği/

TDA7294 Bass araba anfisi TL494 Smps besleme

Sponsorlu Bağlantılar

Büyük ihtimal tda7294 en çok satılan anfi entegrelerinden oldu bu uygulamada tda7294 bass anfi olarak arabada kullanılacak halde tasarlanmış tl494 kontrollü smps bölümü sayesinde devreye girilen 12v akü voltajı simetrik 2x40v olarak yükseltiliyor.

TDA7294 entegresinden tam verim almak için besleme voltajı en yüksek seviyede seçilmiş fakat bu iyi bir soğutucu ister bilginiz olsun hatta soğutucuya fan bağlanmalı ayrıca devre üzerinde TL072P op amplı frekansı ayarlanabilir bass filtre var. SMPS bölümünde EI33 trafo kullanılmış 1v girişi bölümündeki sargılar 2×5 tur çıkış sargısı 2×14 tur Araba anfi projesinin pcb tasarımıda, yerleşimide çok şık yapmaya değer

tda7294-bass-smps-tl494-oto-anfisi-car-power-amp-circuit

tda7294-subwoofer-tda7294-bass-smps-ka7500-tl494-oto-anfisi-car-power-amp-circuit

Kaynak: diy.elektroda.eu alternatf link: TDA7294 Bass araba anfisi TL494 Smps besleme

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-15216.zip şifre-pass: 320volt.com

 • ertan

  bu anfı kaç watt rms oluyor

 • ahmet

  ben devreyi yapıp evde kullanmayı düşünüyorum pc power supply ile besliyeceğim verim alabilirmiym ?

 • furkanqooldaq

  bu anfi hakkında daha fazla bilgi verebilecek biri varsa yardımcı olabilir mi ….(yerleştirme seması yok..!)

 • truva

  bu anfi devresini yaptıkta çalıştıramıyoz eı33 trafosunu nerde bulma imkanı varsa acil mesaj atın :)

 • Furkanqooldaq

  bu anfiyi yaptım ve çokta güzel çalışıyor.herkese tavsiye ederim. Müthiş Bass ı var oturma grubu, camlar,kapılar hatta içiniz titriyor.trafo olarak EI33 ü kullanmadım.elimde 220V giriş, 24V çıkışlı bir trafo vardı onu kullandım.yani anfiyle birleşmiş olan trafo devresini kullanmadım.

 • Ramazan Alptekin

  truva@
  Ei33 Denen Trafoyu Tüm Bilgisayar Güç kaynaklarında Bulabilirsiniz Güç Kaynağını da eskici veya Hurdacılardan Bulabilirsiniz Merak etmeyin Trafo Arıza yapmaz bulamazsanız bana Dönün

 • orhan küçükkaya

  Merhaba, ben bu devreyi yaptim fakat bir sorunum var. Devreyi kurdum. Tüm kısa devre kontrollerini yaptim. Herhangi bir kısa devre yok. Bilgisayar güc kaynaklarinda bulunan ei33 trafo kullandim. Devrenin remote girişi ve gnd bağlantısıni saglayan kablolari guc kaynagina taktigim zaman devredeki power ışığı yanıyor, fakat 12 volt bağlantısını yaptığım anda güç kaynağı kapaniyor. Bana yardimci olabilir misiniz?

 • Alptekin Çağatay Kandemir

  Trafo bağlantısı ve akü bağlantısı nasıl olacak acaba?

 • Enes Düz

  selamün aleyküm sayın arkadaşlar ve sayın admin bu devredeki devre elemanlarının listesini verebilecek birisi varmı ? ek olarak pc powe suply deki trafoyu kullanabilirmiyiz?

  • oktay kandemir

   Aleyküm selam.
   PC power supply içindeki trafoyu söküp tekrar sararsanız olur. Olduğu gibi kullanırsanız , çıkış voltajı yüksek olur. TDA7294 için +/-40Vdc zaten sınırdır. Kullanamazsınız.
   Listeyi şemadan bakarak çıkartabilirsiniz. Bu tip istekler de liste hazırlanmamış paylaşımlar da çok fazla var.
   Yanlış anlamazsanız ; baskı devreyi çıkartırım , trafoyu sararım , ben bu devreyi güzelce kutular evimde , arabamda kullanırım diyebilen herkes , bu listeyi çok rahat hazırlar.
   Geriye bir tek şey kalır o da ‘denedim , memnunum işte malzeme listesini ekliyorum. Çorbada benim de tuzum olsun. ‘ demek
   Kolay gelsin.

   • Enes Düz

    sağol Oktay bey teşekkür ederim