Elektronik / Güç Elektroniği/

PWM Girişli Sabit Akım Power Led Sürücü

Sponsorlu Bağlantılar

Power led sürücü devresi LM393 op amp üzerine kurulu diğer led sürücülere göre PWM girişi olması çok iyi PWM olmadan da çalışıyor fakat mikrodenetleyici ya da diğer kaynaklardan PWM girişi yapılabiliyor. Üç farklı güç seçeneği var 1W power LED 350mA, 3W power LED 700mA , 5W power LED 1A istenilen güce göre R2, R11 direnç değerleri belirleniyor.

Yüksek enerji verimliliği switch mode dönüştürücü. 5V-24V arası besleme gerilim aralığı. . Cycle-by-döngüsü, gerçek sabit akım devresi 1A ayarlanabilir çıkış akımı 18W maksimum çıkış gücü. (24v ile çalışan 3w led modüller için ) potansiyometre ile akım kontrolü (yaklaşık % 9 aralılar ile)

Çıkış kısa devre koruması PWM girişi – Arduino dahil olmak üzere dış mikroişlemci aracılığıyla denetlenebilir. Kompakt tasarım – 1 x 1.5 x 0.5 inç (pot mili hariç)

led-surucu-power-led-driver-circuit-schematic

led-switch-mode-buck-converter-constant-current-led-driver

Power Led Sürücü devresinde kullanılan güç mosfeti IRFU 9024 ya da NTD 2955 piyasada bulunmazsa yerine irf3710 kullanılabilir.

Kaynak: instructables.com/id/Poormans-Buck/ alternatif link: PWM Girişli Sabit Akım Power Led Sürücü

Dosya indirme LINK listesi (HTML formatında) link-19260.zip şifre-pass: 320volt.com

  • Rıfat

    Hocam Selamlar,
    Bu devrede çıkış akımı potansiyometre ve değiştirilen dirençler aracılığı ile ayarlanıyor fakat çıkış gerilimi nasıl ayarlanabilir? Örneğin bu devre ile 6,8 ya da 12v çıkışlardan biri alınabilir mi?(aynı anda sadece birisi)