Elektronik / Programlama test devreleri/

Pinguino Geliştirme Kartı Microchip PIC

Sponsorlu Bağlantılar

Önce çıkan kazanır Arduino aldı başını gitti ama microchip kullanıcıları da boş durmadı bir çok modül, kart çıktı bunlar arasında Pinguino açık kaynak olması ve dökümansatyonu ile dikkat çekiyor

Pinguino projesinin amacı Arduino dilinin basitliğini Microchip PIC Mikrodenetleyicilerini USB donanımıyla sunmaktır.

Pinguino, PIC Mikroişlemcisi ( PIC18F2550, PIC18F26J50, PIC18F4550, PIC18F45K50, PIC18F47J53) üzerine kurulu Arduino benzeri bir karttır. Bu projenin amacı, LINUX, WINDOWS ve MAC OS X’de kullanımı kolay entegre bir IDE oluşturmaktır. Arduino ve benzeri kartlar göre güçlü bir araçtır.

Pinguino IDE, Python ile oluşturulmuştur. Pinguino donanımı PIC18F2550’yi temel alıyor. Bu mikrodenetleyici, dahili bir USB modülüne ve seri bağlantı için bir UART’a sahiptir.

Pinguino IDE, C derleyicisi (SDCC), assembler ve linker (GPUTILS) ve PUF VASCO projesine dayanan bir önyükleyici içeren bağımsız bir uygulama…

Pinguino Açık Donanım ve Açık Yazılımdır. IDE (entegre geliştirme ortamı) windows, linux ve Mac os x ile çalışabilir

Pinguino Genel Özellikler

Pinguino, Açık Kaynaklı ve Açık Donanımlı bir projedir.
Pinguino, Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) ‘dir.
Pinguino hem 8-bit (yalnızca dahili USB modülü olan PIC18F) ve 32-bit (PIC32MX) © Microchip Mikroişlemcileri ile uyumludur.
Pinguino, GNU / Linux, Windows ve Mac OS X için kullanılabilen ücretsiz ve açık kaynaklı derleyicileri (SDCC ve gcc-mips-elf, PIC32 mikro denetleyicileri için hedeflenen bir gcc sürümü) kullanmaktadır.
Pinguino Arduino benzeri bir projedir. Bu Pinguino Arduino Dil ve Kütüphaneler ile neredeyse% 100 uyumlu olduğu anlamına gelir.

Arduino ve Pinguino Karşılaştırması

pinguino-arduino-pic18f

Pinguino yazılım donanım dosyaları için kaynak: http://wiki.pinguino.cc/index.php/Main_Page

Resimlerde görünen Pinguino tasarımları: link-24976.zip şifre-pass: 320volt.com