Elektronik / Mikrodenetleyici Projeleri/

PIC16F877 LM1036 ile Dijital Ton Kontrol Devresi

Sponsorlu Bağlantılar

Devre PIC16F877 ile LM1036 entegresinin birleştirilmesiyle yapılmıştır.

pic16f877-ton-kontrol

BASS,TIZ,DENGE,SES seviye ayarı LCD ekranda görsel olarak 15 ayrı kademeli bişimde yapılıyor.Ayrıca bu devreye başka tonkontrol entegreleri kolayca adapte edilebilinir yada eqlayzer entegresi bağlanabilir. 4 ayrı kanallı herhangibi devre eklenebilinir.

Çalışma prensibi çok basit. 4 ayrı 4er bitlik dijital veri toplanıp analog sayıya dönüştürülüyor dirençlerin ortak çıkışlarında 0v…5v arası gerilim15 ayrı kademede veriliyor.bu gerilim tonkontrol entegresisnin seviye girişlerine uygulanıyor.

LM1036 stero sesin tonunu analog gerilimle kontrol edebilen bir entegredir. seviye giriş vaoltajı 0v…5,4v dur. bu seviye pıc çıkışındaki gerilime uygundur.Mode tuşuna her basmada ekrana BASS , TIZ , DENGE , SES yazıları çıkar. bu yazıların yanındaki numara sesin seviyesini gösteriyor 0…15 arası sayı ile. alt satırda ise seviye çubuğu gözüküyor.

Dosyalar: PIC16F877 LM1036 ile Dijital Ton Kontrol Devresi

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-85.zip şifre-pass: 320volt.com

 • zafer

  hocam kaynak dosyalarının olduğu linkte bir sorun var gibi

 • no more

  Merhaba;
  ihtiyacım olan bir devre ve devreyi neredeyse bitirdim…ama PIC PIC16F877 yi
  bir türlü programlayamadım ..pic konusunda biraz acemiyim ve devre boşa gitsin istemiyorum…bu konuda desteğine ihtiyacım war irtibata geçersen sewinirim…tşk ler

 • Pasanlaksiri

  This is awesome. Can u also convert ur program to English too.

  I mean English words on LCD :)

 • özgür

  devre için öncelikle teşekkür ediyorum emeğinize sağlık ben devreyi iki parçada yaptım seskatı ve lcd sürücü olarak ses katında sorunla karşılaşıyorum sesi çok kısık olarak alıyorum sebebi ne olabilir acaba acil çözüm bulmam gerekiyor bu duruma yardım edebilirmisiniz

 • senkron

  Arkadaşım isiste çizim vermişsin ancak simülasyona soktuğumda devrede hata var diyor

 • EMRE

  Kardeş ellerinize kollarınıza sağlık tam aradiğim devre