Elektronik / Mikrodenetleyici Projeleri/

PIC16F84A 09999 Sayıcı Devresi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu devre sayıcı görevi yapar. Butonlara basarak 0…9999 arası dört haneli sayı saymaktadır. + butonuna her basmada sayı 1 artar. – butonuna her basmada sayı 1 azalır. reset butonu ile sayı sıfırlanır.PIC besleme pinlerini bağlamayı unutmayın (5.pin – ,14.pin + )displey 7 segment olup ortak katot ve matrix bağlıdır. Yani A,B,C,D,E,F,G ortak bağlıdır katot pinleri ise 1,2,3,4 diye ayrıdır.

0 9999 Sayıcı Devre şeması;

0-9999-sayici-semasi

Proteus isis ve .asm, hex dosyaları: PIC16F84A 09999 Sayıcı Devresi

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-83.zip şifre-pass: 320volt.com

 • ramazan

  öncelikle emeğine sağlık ben bir soru sorcam asm’yi inceledimde kaydedicilere değer yüklerken nokta(.) kullanmışsın bunun espirisi ne paylaşır mısın???

 • ahmet

  karasu ltd sti o noktanın espiri olarak yaptık :D yıllarımı verdım bu işe ramço öylesine bu prejeyi can sıkltısına yaptım dersler boştu ama kıyak preje İnşallah tutulur bizde piyasaya sereriz ramço hocam teşekkur bana bunları öğrettıği için ;)

 • profahmet

  birileri saşma sapan yorumlar yazmış :@ yada benmi öğle anladım?
  @ahmet kimsin sen ? amacın ne senin !

  @ramazan kusara bakma yorumunu yeni farkkettim. o nokta ondalık sayıyı gösterir onun yerine d’255′ şeklindede yazılabilinir.

 • Bar0

  kardeşim baskı devresi olsa süper olur ihtiyacım var eklermisin şimdiden teşekkürler

 • Shiproute

  Merhaba.Bu devreyi daha iyi anlamak ve öğrenmek adına ilgili dökümanlara nereden ulaşabilirim? İyi çalışmalar,iyi bayramlar.Kolay gelsin.

 • halil

  iyi günler kolay gelsin ben proje ödevi olarak sınıfa girenleri ve çıkanları sayacak bir devre tasarlayacağım ve bunu ekran üzerinde göstereceğim bana yardım cı olabilecekmisinz ?