Elektronik / Elektronik Kaynakları/

Nikola Tesla çizimleri tasarımlar elektronik elektrik (patent)

Elektrik mühendisi makine mühendisi büyük mucit Nikola Tesla’nın hazırladığı bir cok tasarıma ait çizimler ve detaylı bilgiler (ingilizce) bulunuyor.

Tasarımlardan bir kaç örnek: electronic arc lamp, regulator dynamo electronic machine, dynamo,electro magnetic motor,system electrical distribution,regulator,current motor ve data bir çok çizim var.

Nikola Tesla örnek patent çizimleri;

nikola-tesla-electrical-transmission-of-power nikola-tesla-electro-magnetic-motor nikola-tesla-electro-sheet-data-magnetic-motor nikola-tesla-machine-dynamo-electro-magnetic

Nikola Tesla Hakkında (http://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla)

Nikola Tesla Mucit, elektrik mühendisi, makine mühendisi ve fizik bilginidir.7 Ocak 1943 yılında kendisine ait patent aldığı 700 buluşla en çok patent sahibi şahıs olarak tarihe geçmiştir.

Babası bir papaz olan Tesla’nın annesi okuyup yazamamasına karşın, halk arasında pratik ev gereçleri mucidi olarak bilinirdi. Nikola’ya göre annesi, yaratıcı dahi olmaya adaydı. Babası her zaman papaz olmasını istiyordu, Tesla ise mühendislik okumayı istiyordu. Tesla ölümcül bir hastalık sırasında mühendislik okursam çok daha iyi olurum demiş, babası da onu kıramamıştır. Annesinin de desteğine sahip Tesla, fizik ve matematikte bilgisini arttırırken Graz’daki Politeknik okuluna girdi ve Prag Üniversitesi’nde eğitimini sürdürdü. Yabancı teknik yapıtları okuyabilmek için, orada, yabancı dil kursunu sürdürdü. Anadili olan Sırpça ve ailece bildikleri Almancaya ek olarak İngilizce, Fransızca ve İtalyancayı da öğrendi

Kaynak: http://www.scribd.com/doc/7104967/ebook-CompleteUSPatentsofNikolaTeslafreeenergyElectricityAlternative Alternatif link: Nikola Tesla çizimleri tasarımlar elektronik elektrik (patent)

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-13918.zip şifre-pass: 320volt.com

  1. emrecan 2011/02/03
  2. günay 2011/02/04
  3. Suat Kara 2011/02/05
  4. soylummt 2011/02/05
  5. ilginc 2011/03/12
  6. Zeynep 2012/01/16

Yorum

Soru: