320volt / Elektronik Kaynakları/

Matlap Türkçe Kullanım Kılavuzu

Elektronik Kaynakları, MATLAP TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU konusu "kılavuz ders* Matlab* matlab fonksiyon* matlab kullanımı* matlab matematik* matlap* Matlap Kılavuz* türkçe matlab* " ile etiketlendi

Matlap programı hakkında detaylı Türkçe bilgilerin bulunduğu bir ebook program üzerinde yapılan işlemler programlama ve daha fazlası

Matlap Türkçe Kullanım Kılavuzu İndir

BÖLÜM 1 : MATLAB Kullanımı ve Matris işlemleri
BÖLÜM 2 : Grafik ve Eğri Çizimleri
BÖLÜM 3 : MATLAB ile Programlama
BÖLÜM 4 : Kontrol Sistemlerinde Zaman-Frekans Analizi
EK (Tablo) :MATLAB Komutları ve Matris Fonksiyonları Tablosu

NOT: “ MATLAB Kullanim Kilavuzu ” nda ilk 3 bölüm genel kullanimla alakalı bilgiler içermektedir. Son bölüm ise “ Bilgisayar Destekli Kontrol Sistemleri ” dersi içerigine göre hazırlanmıştır.

“Matlab” programı ( MATrix LABoratory ‘nin ilk üç harfleri alınarak isimlendirilmiştir.) mühendislik uygulamalarının, hesaplamalarının ve simülasyonlarının çoğunun gerçekleştirildiği matris ve matematik tabanlı kompleks bir programdır.

Her türlü grafiksel sonuçlar istenilen tarzda alinabildiği için kullanım alanı çok geniştir. Ayrıca MATLAB versiyonlarından en az 6.0 ve üzeri olanlarının kullanılması güncellik açısından daha yararlı olacaktır.

Bu bölümde programı kullanmaya baslamak için giriş komutları, matematiksel fonksiyonlar ve matris operatörleri anlatılacaktır. Ayrica kılavuzun en son kısmında da en çok kullanılan matris komutları ve fonksiyonları tablo halinde verilmiştir.

  • mehmet çiçek

    Paylaşım için teşekkürler, üye olmadan birşeyler indirebilmek ne güzel, bilgiye hızlı ulaşmak gerek.

    Hürmetler