Elektronik / Güç Elektroniği/

LNK302P ile Buck Boost konvertör devresi (izolasyonsuz)

Sponsorlu Bağlantılar

Konvertör devresi şebeke voltajı yarım dalga doğrultularak kullanılabilir giriş voltajı 85v… 265v ac özellikle beyaz ledleri çalıştırmak için uygun zaten uygulamada 12 adet beyaz led sürülmüş devrenin led çalıştırma performansı üzerinde durulmuş.

Devrenin (lnk302p) en büyük dez avantajı izolasyonu olmaması şemada görüldüğü gibi şebeke voltajı ile direkt bağlantılı trafo kullanılmıyor fakat direnç, kondansatör kullanılarak yapılan 220v regüle devrelerine göre daha sağlıklı çalışan bir devre

Non-Isolated-Buck-Boost-Converter-led-leds-lnk302p-ac-dc

Kaynak dosya: Non-Isolated-Buck-Boost-Converter-LNK302P.pdf alternatif link: LNK302P ile Buck Boost konvertör devresi (izolasyonsuz)

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-14226.zip şifre-pass: 320volt.com

  • esinti11111

    güzel bir devre .. :) trafo derdide yok :)

  • ra

    Ben elektronikten çok fazla anlamıyorum ama bu tip konvertörler sarz makinası, çin malı gece lambaları vb gibi çok yerde karşıma çıktığı ve trafo derdi olmadığı ve küçük olduğu için ilgimi çekti bende biraz kafa yormaya çalıştım. Aklıma takılan nokta ac giriş gerilimi tam dalga doğrultulmuyor çoğu örnekte, bu durum enerjinin yarısı kayıp demek değilmidir? Ve girişdeki kondansatörle diyotun ters takılmaması için özellikle dikkat etmek gerekiyor sanıyorum.