Elektronik / Ses Elektroniği/

LM3916 Vu metre devresi 17 led

Sponsorlu Bağlantılar

Vu metre devresinde 2 adet Dot/Bar Display sürücü lm3916 kullanılmış ses gişirinde yükseltme için 1 adet tl072 op amp var sesim şiddetine göre 17 led yanıp sönüyor ses girişine ek olarak 100k potansiyometre bağlayarak ledlerin yanma seviyesini ayarlıyabilirsiniz. Vu metre devresi 12v dc ile çalışıyor.

lm3916-vumetre-devresi-vumeter-circuit-vu-led-leds

Kaynak: habrahabr.ru alternatif link: LM3916 Vu metre devresi 17 led

Dosya indirme LINK listesi (HTML formatında) link-15051.zip şifre-pass: 320volt.com

 • burak

  arkadaşım bi sorum olucaktı bir kac tane daha lm3916 kullanarak led sayısını arttırabilirmiyim ?

 • Daghan

  Merhaba,
  alternatif linkten indirdiğim sprint layout şemasında 2 tane diyot ters takılmış. Devreyi yapmaya çalışan arkadaşlar uğraşmasınlar. Devrenin düzeltilmiş ve biraz değişiklik yapılmış hali aşağıdadır. Değişiklik olarak atlamaları azaltmaya çalıştım birde yolları biraz daha kalın yaptım. Herkese kolay gelsin.

  düzenlenen sprint layout pcb dosyası: 17led

 • yusuf bektas

  çok güzel bir devre kardeşim 2 sorum olacak ben lise 3 öğrencisiyim bu siteden 2×21 watt amfi yaptım gayet güzel çalışıyor güzelde ses veriyor bu devreyi amfiye ekliycem ancak malzeme listesi koymamışsınız veya ben göremedim bu konularda fazla bilgim yok malzeme listesini detaylı ve adeti ile yazarmısın 2. sorum daghan kardeşimin yazığını doğruluyormusun onumu çıkartıyım senin verdiğinimi çözemedim şimdiden teşekkür ederim