Elektronik / Elektronik Kaynakları/

Linux için Elektronik Programı KTechlab Tanıtımı

Elektronikçi Penguenin KTechlab Rehberi maidis’den

Amacım Linux’da kullanabilecek elektronik programlarını tanıtmak ve basitçe nasıl kullanılabileceğinden bahsetmek. İlk denemeyi KTechlab ile yaptım/yapıyorum. Daha sonra diğer programlar hakkında da bir şeyler yazmak ve bunları birleştirerek elektronikle yakından veya uzaktan ilgili olan Linux kullanıcılarına başlamak için bir nokta oluşturmak hedeflerimden biri.

Kullanılan örnek devreler işe yararlılıktan daha çok programın kullanımını gösterme amacına hizmet etmektedir. Devrelerde yanlışlıklar olabilir. Gösterilen devreleri kurarak çalıştırmak veya çarpılmak tamamensizin sorumluluğunuzdadır.

elektronik-ktechlab-linux-linux-elektronik

Sadece AA değil DA da çarpar, hatırlatırım. Yazının içinde imladan teknik konulara kadar birçok hata bulunabilir. Bildirmeye inanırsanız ben de gidermeye çalışırım.

Program oldukça başarılı. Yakın zamanda meslek liselerinin elektronik bölümlerinde kullanılabilecek seviye ulaşacaktır (tabii daha fazla geliştirici ve yeni destekleyiciler bulabilirlerse). Daha sonra buraya daha uzun ve güzel şeyler yazacağım.

Ayrıca Linux üzerinde elektronik ile kullanılabilecek diğer programlar için Elektronik için Linux yazısına göz atmanızı öneririm

Linux için Elektronik Programı KTechlab Tanıtımı kaynak dosya: Linux için Elektronik Programı KTechlab Tanıtımı

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-2184.zip şifre-pass: 320volt.com

  1. zafer 2008/07/23

Yorum

Soru: