Elektronik / Mikrodenetleyici Projeleri/

Led Tabelalar İçin Animasyonlu Çerçeve PIC12F675

Merhaba elektronik severler..

Derslerin arasına kısa bir soluk vermek herzaman iyidir. Bu kısa arada led tabela ve led animasyonla uğraşanların işine yarayabilecek bir programın hexkodunu isis şemasını ve baskı devresini yolluyorum.

Led animasyonu için fonksiyoner bir animaskart kullanmayanlar için yararlı olacaktır. İyi bir şekilde tasarlanmış animasyon kartlarında çerçeve döndürme özelliği mevcut bulunuyor yada benim kendi tasarladığım kartta bu özellik mevcut ancak bu özellik bulunmayan kart kullanan reklamcılarımız için yada hobi amaçlı led animasyon düzenleyenlere oldukça faydalı olacaktır.

led-tabela-ledli-reklam-tabelasi-rgb-led-cerceve

Çerçeve döndürme işlemi esasen sıralı yakılan üç veya dört çıkıştan ibarettir. Bu çıkışları uygun düzenlenmiş led çerçeveye bağlamanız yeterli olacaktır.

Baskı devreyi iki ayrı transistor için uygun tasarladım. Küçük ebatlı tabelalar için(45 led *3çıkış için ayrı ayrı 45 led yani 3lü bağlanmış 15 grup) BC237 yada 547 büyük ebatlar için (250 led*3 çıkış) BD241 transistörleri baskı devre üzerinde belirtilen şekilde monte ediniz.

Devre az maliyetli ve küçük olsun diye pıc12f675 kullandım. Umarım işinize yarar

Animasyonlu Çerçeve sisteminin uygulama videoları;

Daha gelişmiş programlı çerçeve kartı ve kendi tasarımım olan lanimaskart1 ve lenimaskart2 LED animasyon kartları için tarsusled@gmail.com adresimize mail atabilirsiniz veya http://www.facebook.com/tarsus.led hesabımdan ulaşabilirsiniz

Uygulama dosyaları (isis şema, ares pcb, hex): Led Tabelalar İçin Animasyonlu Çerçeve PIC12F675

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-16054.zip şifre-pass: 320volt.com

İlgilenen ve uğraşan arkadaşlara kolay gelsin
Aytaç DÜrgen
Elektrik Elektronik Teknolojileri /teknik Öğretmen
Tarsus-Mersin

  1. Ülkü Karyağar-Mersin 2011/09/06
  2. fatih 2011/12/23
  3. aytaç Dürgen 2011/12/26

Yorum

Soru: