Elektronik / Ses Elektroniği/

Led bar göstergeli spectrum analyzer devresi

Sponsorlu Bağlantılar

Opamp ve cmos entegreler üzerine kurulu ses seviye göstergesi için 10 adet led bar display kullanılmış klasik vumetre devrelerinin biraz gelişmis hali spectrum analyzer devresi devre şeması biraz karışık fakat pcb çizimleri bulunmakta az çok işinizi kolaylaştırır

The audio spectrum analyzer was made and operated stably, meets requirements for professional audio spectrum analyzer. However, display is not showed the sense of beauty because using LEDs, if we use LCD display matrix, it will make better result.

If we combine the audio spectrumanalyzer with a tone equalizers, we will have a Graphic Equalizer. This equipment is used commonly in medium rank to high rank audio systems. The combination of the two circuits is also the development for this project and finally the author hopes this is a useful document for who interesting in this project.

Dosyalar: Led bar göstergeli spectrum analyzer devresi

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-5691.zip şifre-pass: 320volt.com

 • sfr+10

  bu devrenin filtre katını kaç volt/amper ile besleyeceğiz bir yardımcı olurmusunuz dosyada yazmıyor ya da ben göremedim :S

 • Ali Yayla

  Sayın sfr+10.
  Devrenin beslemesi muhtemelen 12 Volttur, çektiği akıma gelince LM3914 lü bir Vu-metre ne kadar çekiyorsa yaklaşık o kadardır. Kaldı ki bunun bar ve dot seçeneği var ve dot seçeneğinde akım 20mA den fazla çekmeyecektir. Devreyi biraz incelersen göreceksin devre multiplexer olarak çalışıyor yani her sütun ve onunla ilgili bant-geçiren filtresi ayrı ayrı sürülüyor. Devrede tüm barlar sürüldüğünde bile maksimum 150mA kadar akım çekiyordur.

 • olcay

  Güzel iş çıkarmışsın, eline sağlık gevv.