Elektronik / Mikrodenetleyici Projeleri/

Kaliteli Sumo Robot, Çizgi İzleyen Robot ve Robot Kontrol Devreleri

Sumo, Çizgi izleyen ve robot kontrol kartı projeleri açık kaynak ve tasarımları çok kaliteli tüm kaynaklar verilmiş PIC mikrodenetleyici kodları ve eagle şema pcb çizimleri bulunuyor özellikle çizgi izleyen robot için hazırlanan PCB çizimi çok iyi yüksek güçlü bir sistem ile çok hızlı gidebilir :)

Robot kontrol kartı daha önce paylaşılan “ROTKON ” tarzında hazır donanım (bakınız: Robot Projeleriniz için ROTKON Robot geliştirme kontrol kartı) PICAXE28X2 VE PIC18F25K22, PIC18F26K22 mikrodenetleyiciler ile kullanmak için 2 farklı pcb var..

Sumo robot yazılımı MPLAB C18 ile hazırlanmış PIC18F4550 mikrodenetleyici üzerine kurulu ek olarak robot gövde tasarım çizimleride (dfx) var.

sumo-robot-software-design-robot-electrical-design-pcb-robot-chassis-design

Çizgi izleyen robot daha kapsamlı 3 farklı mikrodenetleyici için PCB tasarımı var. PIC18F25K22 mikrodenetleyici üzerinde kurulu olan projede yazılım MPLAB C18 ile hazırlanmış kaynak kod ve kütüphane dosyaları varayrıca PIC18F4550, PICAXE28X2 ve AtMega328 için eagle ile hazırlanan PCB, şema çizimleride verilmiş

line-follower-cizgi-izleyen-robot-rules-robot-games

Son olarak Robot kontrol kartı resimleri

robot-kontrol-karti-robot-controller-board

Projeler birebir uygulanmasa da buna imkan olmasa da devreler, kaynak kodlar , kütüphane dosyaları, eagle pcb, şema çizimleri işe yarayabilir

Kaynak: wiki.ottawarobotics.org alternatif link: Kaliteli Sumo Robot, Çizgi İzleyen Robot ve Robot Kontrol Devreleri

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-21970.zip şifre-pass: 320volt.com

Yorum

Soru: