Elektronik / Teknik Servis Tamir Onarım/

İlginç Bir Tablet Batarya Modifiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

Çok basit bir düzenleme ile;

“”Şarjı belli bir yere kadar doluyor, tam şarj olmuyor, oyun oynarken birden kapanıyor, açma kapama tuşuna dokunduğumuzda birden kapanıyor, şarjı %100 iken birden boşalıyor, şarj tutmuyor,şarj olmuyor,şarjı çok kısa bir sürede tükeniyor””

gibi bir çok arıza çözülebiliyormuş tabiki tüm marka modeller için bu geçerli değil ilginç olan yapıan işlem

Bahsettiğim tablet “Goldmaster Detroit 2” servis bültenin de yukarıda ki arızalarda yapılacak işleme “Batarya Modifiyesi” demişler aşağıda ki resimde göründüğü gibi batarya kablosu bükülüp tekrar takılıyor ana kart veya bataryada sorun yoksa arıza çözülüyor acaba bu işlem ne gibi bir etki yapıyor da arıza çözülüyor tam anlamadım bir çok ihtimal aklımdan geçti ama hiç birinde tam mantık yürütemedim..

goldmaster-detroit-2 ana kart

 • darlington

  Şu ifadeye dikkat edin bence sn. gevv, “kart ve bataryada bir sorun yoksa bu olay olabilir” denmiş, zaten onlardan birinde sıkıntı olsaydı bu tür çözüm hiç bir işe yaramazdı. Bu kablolar kıvrık ve bir tur katlanmış olarak konduğunda, daha fazla tansiyonla geçmeli bu sokete temas ettiğinden dolayı, olası bağlantı temasları yüzünden oluşan problem böylece giderilmiş oluyor, kendi kanımca. Ben bu şekliyle yorumladım. Kolay gelsin. Saygılarımla.

 • Davut Naci Kaya

  Kablo burgu yapıldığında kablo gerilir. Gerilme kabloyu kısaltır ve konnektör içindeki pimler arası gevşeklik sona erer temassızlık kalmaz. Aklıma burgulu kablolardaki kapasitif etkinin iletişim mesafesini artırması da geliyor iletişim kabloları burgulu olmasa uzak mesafelere sinyallerin gönderilmesi mümkün olmazdı. Ama burada iletişim yok sanırım. Sonuç, büyük ihtimal temassızlığın bitirilme önerisi bu işlem.

 • evet benimde aklıma ilk gelen temas olayı oldu fakat kaoskoca goldmaster servise bu çözümü önermez diye düşünmüştüm pil üzerinde ki veya anakart üzerinde ki soket değişmeli diye bir talimat olmalı

  belki de maliyet işcilik hesabına göre bu çözüm daha uygun olmuştur :)

 • seron

  Endüktif etki?…..