Elektronik / Pratik Bilgiler Elektronik Elektrik Mekanik/

Eski LCD Monitörünüzü Gizli Monitör Yapın

Sponsorlu Bağlantılar

Şuan bizde LCD monitörün eskisi olmaz her türlü işe yarar :) ama görüntüsünü sadece sizin göreceğiniz bir monitör isterseniz deneyebilirsiniz

Öncelikle monitörün kasasını açıp LCD monitörün ön plastiğini çıkartıyoruz

lcd-monitor-kasa-acma

Sonrasında LCD ekrana yapıştırılmış filtre, polarize filmini keserek çıkartıyoruz Not: LCD ekranın kenarlarında ki metalleri sökerseniz bu film tabakasının birleşimini göreceksiniz kenarından kaldırıp elle sökebilirsiniz yazar kesmeyi tercih etmiş. Söktüğünüz filmi atmayın asıl iş onda :)
.
lcd-monitor-filtre-polarize-film-sokme

LCD ekran üzerinde yapıştırıcı artıklarını temizlemeniz gerekli bunun için izopropil alkol kullanabilirsiniz veya yapıştırıcı söken özel kimyasallar..

Şimdi işin en önemli kısmı filmi sökülen LCD monitör çalıştırıldığında görüntü görünmez beyaz ekran görünür işte söktüğümüz filmi görmek için kullanıyoruz film çamlı özel bir gözlük yapılıyor.

lcd-film-vert-gozluk

Yazar ucuz bir gözlük almış camlarını söküp filmi cam boyutunda kesip gözlüğe yerleştirmiş çamların tam uyması için boş gözlüğü taratmış kesim ölçüsünü photoshop programı ile hazırlamış

Ve sonuç;

private-lcd-secret-lcd

Kaynak: outfab.com

Sponsorlu Bağlantılar
 • okkes

  Yok öyle birşey..

 • mehmet ali

  filmi söksenizde görüntü görünür anti glare filtre sadece ekrana yansıyan görüntülerin görünmesini engeller

 • Şahabettin

  yıllar önce lcd kol saatinde bunu yapmışdım.monitörde işe yararmı bilmem

 • olcay

  gazete de gördüm herifin biri bunu cep telefonu için yapmış. sanki büyük icat yapmış gibi müthiş türk gibi benzeri başlık (ayrıntısını hatırlamıyorum) atmışlar. buradaki mantığın aynısı.