Elektronik / Mikrodenetleyici Projeleri/

Bipolar step motor kontrol devresi ATMega8 L293B

Sponsorlu Bağlantılar

Bipolar step motor kontrol devresi 6v…35v arası çalışabiliyor gücü 1 amper devre üzerinde control, program, sensör, pwm, uart bağlantılar var atmega8 çıkışında kullanılan motor sürücü l293b devreye ait kaynak c kodları ares pcb ve isis simülasyon dosyası var.

atmel-atmega-step-motor-proteus-isis-ares-pcb

Kaynak: http://railab.ru alternatif link: Bipolar step motor kontrol devresi ATMega8 L293B

Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-13377.zip şifre-pass: 320volt.com

 • hasan35

  Tasarruflu denilen lambalarrın duy (spiral)kısmından iki devre çıkardım.20 çeşit ve ebatta parça var.Ben 2-3 haftadır araştırma ile geldiğim noktada;merakımdan olacak-parça elde etmeye çalışıyorum.Mümkünse bakabilir misiniz?Bu konuda sıkıntısı olanlara da yardımcı olursunuz sanırım.Bir bilene sormanın faydasını bilirim.Teşekkürler ,iyi çalışmalar.

 • @hasan35 sizi anlıyorum fakat sorunuzun “Bipolar step motor kontrol devresi ATMega8 L293B” yazısı ile ne ilgisi var ? anlayamadım + ne yapmak istediğinizde anlaşılmıyor

 • jevix

  merhaba kardeşim devren gerçekten etkileyici bu devreyi fan hızını kontrol etmek için genişletmek mümkünmü dimmer gibi değil atıyorum bir pic ile bir lcd devre si ile değer girterek rpm artırmak veya azaltmak mümkünmü yanıtını bekliyorum başarıların ın devamını dilerim

 • khlifi

  Benim sorunum L298 ve L297 ile bir zirve 16F84A ile step motor ve DC motor kontrol sağlar isis 7.7 altında bir elektronik .
  Bana yardımcı olduğunuz için

 • orhan

  Gevy kardeşim senin bu devreni, ısı sensörü ekleyerek step motoru sıcaklık yükselince sağa düşünce sola döndürecek şekilde programlıya bilirmiyiz iyi calışmalar.